Дни украинской культуры в лицее
Наприкінці лютого – на початку березня в Ліцеї "КІ СКУЛ" було проведено Дні української культури.
На мовознавчому детективі на уроці української мови п'ятикласники розвивали мовну здогадку та логічне мислення, розширювали свій мовознавчий кругозір, формуючи при цьому навички співпраці, а допомогали їм у цьому спритність, кмітливість та ерудованість.
21 лютого у ліцеї відзначали Міжнародний день рідної мови. З учнями 6 та 8 класів було проведено мовну вікторину. Діти ознайомились із походженням ураїнської мови. А учні початкової школи взяли участь у конкурсі кращого списування тексту про українську мову.
Просто з класу ліцеїсти відвідали онлайн понад 30 музеїв України – мистецьких, літературних, природничих, технічних, краєзнавчих. Познайомилися з цікавими скансенами, виставками, вражаючими експонатами, дізналися більше про музейний світ України!
Крім того, п'ятикласники пригадали забуті традиційні українські страви шляхом розгадування закодованих рецептів у кроссенс-павутині «Смачна Україна». У цікавій формі інтелектуального змагання спробували збагатити знання про українську кухню та її яскраве відображення в творчості й повсякденному житті. А також граючись, продовжили розвивати артистизм, творче і абстрактне мислення.
На уроці-вікторині до Дня рідної мови семикласники змогли перевірити свої знання, зануритися в дивовижний світ української мови та просто весело провели час. Захопливі питання про фразеологізми, діалекти та історію мови органічно переплелись із дружньою атмосферою та азартом у змаганні за першість.
Учні 2 – 5 класів завітали на гостини до семикласників і стали не лише глядачами, а й учасниками театралізованого дійства «Сторінками української літератури». Підслухали ненароком розмову Карпа і Лавріна з повісті І.Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», насолодилися співом Свирида Петровича Голохвастова, були втягнуті в суперечку між бабою Параскою і бабою Палажкою, від душі посміялися з незграбного Стецька та отримали повні жмені гарного настрою! Ліцеїсти продемонстрували любов до мови та культури, розкрили свої акторські таланти і нагадали всім нам про важливість справжньої книги.
Дев'ятикласники брали участь у мовознавчному поєдинку "Від простого до складного". Змагалися 2 команди – "Шевченко" та "Куліш". Змогли пригадати кумедні історії із життя письменників, навчити Гоголя грамоті, обговорити вислови українських митців, а потім перенеслися до сучасності. Виправляли помилки у сучасних піснях, розгадували головоломки, копирсалися у простих та складних реченнях. Змагання було насиченим, команди постійно випереджали одна одну. Яким же було здивування після останнього туру, коли і "Шевченко", і "Куліш" набрали однакову кількість балів. Аж п'ять разів перераховували. Таки перемогла дружба (недарма письменники і в реальному житті дружили).
Учні 10 класу зійшлися у мовно-літературному герці. Атмосфера була досить напруженою: кроссенси, асоціативне павутиння, маловідомі факти про митців слова водили ліцеїстів манівцями. Та все ж правильний маршрут у мовно-літературному лабіринті все-таки надибали.
З нагоди дня народження Лесі Українки було організовано фотоквест "Тендітна незламність". Зустрічі в книжковому клубі «Bookля» також були присвячені Лесі Українці. З маленькими читачами читали улюблені вірші, казки видатної письменниці, брали інтерв'ю в уявної гості – Лесі Українки про її життя, захоплення, враження від подорожей, роздивилися і почитали чудову ілюстровану книгу-переказ для дітей "Лісова пісня". Мальовничі описи природи, яскраві персонажі, сюжет з елементами міфології і казки зачарували дітей.
До дня народження Кобзаря ліцеїсти створили лепбук на тему: "Тарас Григорович Шевченко", який допоміг здобувачам освіти удосконалити, систематизувати свої знання, уміння про життя і творчість видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча.